יעדים חדשים לחופשה – חלק 2

נכון, כל אלה פתרונות נהדרים ויעדים מפתים מחוץ לישראל, אך מה אם מחשבה על מקומות ומוקדי עלייה לרגל בתוליים יותר, מרעננים ורעננים?

גיאורגיה, למשל, היא דוגמא מצוינת. אחרי שנרגעו המלחמות עם הצד הרוסי אין באמת סיבה לא ללכת ולטייל במדינה המדהימה הזו. הרים פראיים, מדשאות ועמקים דשנים וירוקים, מאכלים אותנטיים, חדשים ומענגים. מה עוד שברוב המקרים התושבים מזמינים ומכבדים אף יותר מאירוח מסורתי במאהל בדואי. המדינה זולה, מפותחת מספיק בכדי לתקשר אך לא ברמה שמרגיש כבר שפשוט עלינו על מטוס בכדי להגיע למדינה מערבית מתקדמת נוספת וזהה.

דוגמא נוספת? בשמחה. מונטנגרו. אמנם הטיסה עלולה להיות מעט יקרה, אך אני ממליץ על מדינת החוף הצעירה הזו בחום. מעבר להרים השחורים והטבע הפראי הנשפך מכל כיוון אליו תסתכלו, ישנם חופי אבנים שחורות מרהיבים, עמוסים בתיירים מכל רחבי אירופה. משפחות, צעירים, מבוגרים פנסיונרים, תמצאו הכל במדינה בה המחייה כלל לא יקרה במיוחד. אפילו המטבע המקומי הנפוץ ביותר הוא היורו, כך שאין בכלל מה להסתבך עם אגורות בלתי מזוהות או שטר מבלבל.

אלו רק שתי דוגמאות למדינות פחות מוכרות במסלול הישראלי, מדינות אשר לפי דעתי מאוד כדאי ומשתלם לחשוב בכיוונם. מחפשים שמות נוספים? רק פתחו את מפת העולם והצביעו. העולם מלא במקומות חדשים ומהנים, ממזרח, מערב, דרום או צפון.